Mustafa Onat's items Go to Must.'s photostream

4 Ağustos 2011 Perşembe

Yeniden Anouar Brahem


Müjdemi isterim; Anouar Brahem yine geliyor (: Onu geçen sene, Ramazan'da Caz etkinlikleri kapsamında Arkeoloji Müzesi'nin bahçesinde dinlemiştik. Klişe tabirle, tadı damağımda kalmıştı. Anouar Brahem, sadece 1 yıl sonra yine aynı festival kapsamında İstanbul'a geliyor.

Geçen yıl, son albümünde (The Astounding Eyes Of Rita) kendisine eşlik eden müzisyenlerle birlikte "Anouar Brahem Quartet" dörtlüsü olarak çalmışlardı. Bu yıl ise "Le Voyage de Sahar" albümündeki üçlü olarak çalacaklar resmi siteye göre. Bu da demek oluyor ki udun yanında piyano ve akordeon olacak bu sefer. Yani Le voyage de Sahar, La chambre, Vague, E la nave va.. gibi müthiş parçaları bir aksilik olmazsa canlı dinleyeceğiz.

Geçen sene beklenenden fazla dinleyici gelmiş olmalı ki, girişte karaborsa bilet arayanların sebep olduğu küçük çaplı bir bilet kargaşası vardı. Çok sayıda insan ayakta dinlemişti. Bu yıl konser yine açık havada; fakat bu sefer Topkapı Sarayı avlusunda. Bilet fiyatları ise geçen yıla göre bir hayli artmış. Festival organizatörleri, iktisatın temelini oluşturan arz/talep felsefesini fazlasıyla hesaba katmışlar. Arzu edenler için biletler biletix'te..

16 Ağustos 2011, 21:00
Topkapı Sarayı, İstanbul

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder