Mustafa Onat's items Go to Must.'s photostream

15 Mayıs 2011 Pazar

Rapor


Geleneksel(!) Balık Avı Etkinliğimizin ikincisini gerçekleştirdik. Geçen yıl bu zamanlar Bebek’teydik. Bu yıl ise, hafta içi aldığımız duyumlarla Anadolukavağı açıklarında avlandık. "Boğazda istavrit bırakmadık" desem biraz abartmış olurum belki. Fakat avcılıkta abartının bu kadarının anlayışla karşılanacağını umuyorum. (: Bir köy kahvesinde saatlerce anlatılmayı hak eden performansımız sonucunda; önümüzdeki hafta İstanbul ve çevre illerdeki balık arzında daralma ve buna bağlı olarak da balık satış fiyatında belirgin bir artış olacak. Bu kayda değer haberi Balıkseverlere şimdiden duyurmuş olayım.

İşin şakası bir yana geçen yılki kadar olmasa da epeyce bereketli geçti günümüz. Kiraladığımız tekne ile Sarıyer'den Anadolukavağı açıklarına hareket ettik. Mevsim, avlanma şeklimiz ve avlandığımız alan istavrit için uygunmuş. İlk paragraftaki bilgiç tavrımın aksine, pek balık kültürüm yoktur açıkçası. Malumunuz balık türlerinin ideal boyutları var. Biz 14-15 cm’in altındaki istavritleri kovaya değil, denize attık. Çevremdeki bazı insanlar "yarım kilo hamsi yiyebilirim" gibi şeyler söylüyor. Ben bir tane bile yemedim. Karnımı doyurabilecek kadar balık yiyen biri değilim zaten. En fazla tadına bakarım o kadar.

Sonuç olarak sabahın köründe, güneşsiz ve sisli başlayan günün sonunda; birkaç kg. istavrite ek olarak hafif bir yorgunluk, kollarımda güneş yanığı ve aşağıdaki fotoğraflarla eve dönmüş oldum. Bir sonraki av hikayesinde görüşmek üzere.. (:
Siyah beyaz değil, gerçek renk gri
Dönüşte dinleniyorum (:
_________________________________________________* Son 3 fotoğraf bir önceki avdan.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder