Mustafa Onat's items Go to Must.'s photostream

18 Eylül 2011 Pazar

Sahaf Festivali'nden..


Bu yıl beşincisi düzenlenen ve bugün bitmesi planlanan 5. Beyoğlu Sahaf Festivali 25 Eylül 2011 tarihine kadar uzatılmış. Biz dün oradaydık. Geçtiğimiz yıllarda Taksim Gezi Parkındaydı bu festival. Bu yıl TRT'nin Tarlabaşı'ndaki binasının yanındaki otoparkta düzenleniyor. Sadece sahaflardaki kitaplara ve diğer ürünlere bakarsanız sorun yok ama kafanızı kaldırdığınızda çirkin TRT binasını, sağa sola baktığınızda ise yerdeki otopark çizgilerini görüyorsunuz. Genel anlamda büyük fark olmamasına rağmen organizasyonun Gezi Parkındaki halini daha çok sevdiğimi söyleyeyim.

Dün öğleden sonra, 3-4 saatim orada geçti. 3 tane eskimiş, 2 tane yeni kitap aldım. Yeni kitap almamın nedeni yazarların imza etkinliği idi. Murat Menteş ve Emrah Serbes'in orada olacaklarını bilsem, askerde komutanların "okunmasında sakınca yoktur" notuyla imzaladıkları evdeki kitaplarını da oraya götürürdüm. "Sizin dışınızda herkes imzaladı, siz de imzalayın vs." diye.. Murat Menteş hazırlık aşamasındaki üçüncü romanının okunmasında sakınca olabileceğini de belirtti. Merakımız daha da arttı. (:

Demiryollar Mecmuası - 1932, 1933
  
     

Murat Menteş kitaplarını imzalıyor.


 Daha fazla fotoğraf burada.

4 yorum:

 1. Ben de Emrah Serbes'in imza gününe gittim. Bir yerde bu kadar çok kitabın olması insanın içini nasıl da umutla, mutlulukla dolduruyor değil mi?

  YanıtlaSil
 2. Umut mu, mutluluk mu bilemiyorum ama iyi şeyler hissettirdiği kesin. En azından kitaplara baktığımız sürece..

  YanıtlaSil
 3. sanırım fotoğraflara bakınca kitapların hepsi benim olmalı hissi geçti içimden :)
  ayrıca kitap kokusu burnuma geldi diyebilirim .....
  sevgiler :)
  http://butunundunyasi.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. Selam,
  Bize de birkaç kitap bırakın en azından. (:

  YanıtlaSil